Kategria

ZUBNÁ PASTA Bylinková MENTA-VITAL 100 ml, BIO-NATUR
3 5
ZUBNÁ PASTA Bylinková MENTA-VITAL 100 ml, BIO-NATUR
2 recenziu
ZUBNÁ PASTA Bylinková MENTA-VITAL 100 ml, BIO-NATUR ZUBNÁ PASTA Bylinková MENTA-VITAL 100 ml, BIO-NATUR ZUBNÁ PASTA Bylinková MENTA-VITAL 100 ml, BIO-NATUR
6,90€
Množstvo:
Na sklade
Jedinečná zubná pasta bez SLS, FLUORIDU a TRICLOSANU na stále ošetrenie zubov

Táto zubná pasta bez fluoridu sa pripravuje z bio šťavy z pšeničnej trávy, obsahuje výťažok z bio kamilky. Esenciálne oleje z mäty piepornej, citróna, klinčeka a tymiánu podporujú vytvorenie stavu vhodnej ústnej hygieny svojím širokým spektrom antibakteriálnych, resp. antiseptických účinkov, čo je podložené a dokázané odkazmi na odbornú literatúru. Vďaka obnoveniu správnej pH hodnoty sliznice ústnej dutiny sa znižuje výskyt zubného kameňa. Popri dôkladnom, hlbokom čistiacom účinku na zuby obsahuje špeciálny, šetrný detergent, ktorý podporuje zachovanie funkčnej jednoty sliznice ústnej dutiny. Esenciálny olej z klinčeka je prospešný pre citlivé zuby. Šťava z pšeničnej trávy s vysokým obsahom antioxidantov a výťažok z kamilky so svojimi protizápalovými účinkami účinne podporujú regeneráciu ďasna a sliznice ústnej dutiny. Zuby leští za pomoci jemných CaCO3 zrniečok./pozri video v texte nižšie/

Prečo táto zubná pasta neobsahuje SLS (sodium lauryl sulfate), fluorid a triclosan? - /čítajte viac v rozšírenom popise/
1. Zubná pasta bez SLS - čo je to SLS -  Soľ kyseliny sírovej - Ide o povrchovo aktívnu látku, ktorá je prírodného pôvodu. Výrazne znižuje povrchové napätie, rozpúšťa tuky a oleje a preto sa začala využívať šampónov na odmasťovanie motorov a ako súčasť mydiel a umývačiek áut. Neskôr začali SLS pre jej naozaj vysokú účinnosť používať aj kozmetické firmy v mydlách, šampónoch, pastách, ústnych vodách a bieliacich prípravkoch. Koncentrácia v zubných pastách je maximálne do 2 %. 
Okrem nepríjemnej chute, ktorú sa výrobcovia snažia prekryť chuťovými a aromatickými látkami, má SLS omnoho závažnejšie negatíva. 
Nežiaduce účinky sú potvrdené množstvom štúdií uskutočnených in vitro aj in vivo na ľudských dobrovoľníkoch. SLS dokázateľne spôsobuje podráždenie očí, slizníc, alergické reakcie, ekzematóznu dermatitídu, denaturuje proteíny membrán, kumuluje sa v pečeni, srdci, mozgu atď. Koža a sliznice sú pritom pre naše organizmy nesmierne dôležité. Plnia mnoho funkcií a ich poškodenie na úrovni 30 % môže spôsobiť smrť! Aj z týchto dôvodov označila American College of Toxicology (ATC) v roku 1983 SLS za nebezpečnú látku. Táto látka sa však naďalej používa...čítaj rozšírený popis - zdroj MUDr. Pavol Andel http://www.zdravedasna.sk/pre-profesionalov/prispevok/1267

2. Zubná pasta bez fluoridu - fluorid sodný - Fluór je pre organizmus veľmi dôležitým prvkom. Nie je bezvýznamné, v akej forme sa do organizmu dostane / organická a anorganická /. Na väčšine zubných pást nájdete tiež uvedené, že nie sú vhodné pre deti práve kvôli vyššiemu obsahu fluoridov a pri pastách pre deti je dôležité dávať pozor, aby dieťa pastu neprehĺtalo. Na zubných pastách je tiež uvedené upozornenie, že ak niekto náhodne požije väčšie množstvo, má okamžite vyhľadať lekára. Pri nadmernom požití je fluorid škodlivý pre mozog, ďalej môže zapríčiniť problémy so štítnou žľazou, ohrozuje integritu kostí, zvyšuje riziko výskytu rakoviny kostí a môže zapríčiniť aj problémy s obličkami. Nadmerné požitie fluoridu ohrozuje trávenie tým, že narúša rovnováhu črevnej flóry. Tak sa znižuje funkcia imunitného systému organizmufluorid v anorganickej formevedľajší produkt procesu výroby fosfátových hnojív.Zlúčeniny fluóru, ktoré sa obyčajne používajú v zubných pastách, nie sú prirodzené. V prírode sa rozpustné zlúčeniny fluóru vyskytujú len v minimálnej koncentrácii, pretože vysokoaktívny fluorid je okamžite viazaný vápnikom. Tento dej súčasne chráni človeka pred prílišným kontaktom s rozpustnými fluórovými zlúčeninami.
ZDROJ - http://www.fluoridealert.org/opposed-water-fluoridation.aspx.  
3. Zubná pasta bez triclosanu - syntetická látka „Triclosan je širokospektrálne antimikrobiálne činidlo, ktoré sa stalo jedným z najbežnejších prísad používaných v spotrebnom tovare“. Používa sa pre svoje silné protibakteriálne účinky v mydlách, zubných pastách, ústnych vodách či v deodorantoch. Táto látka môže vo väčšom množstve poškodzovať pečeň a zvbýšiť riziko hormonálnych porúch. Preto by sa nemala nachádzať v zubných pastách a produktoch osobnej hygieny.Triclosan sa vstrebáva do ľudského organizmu cez kožu a cez tráviacu sústavu. V roku 2010 Európska únia zakázala používať triclosan v materiáloch, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. 



 

Použitie: 1-2 cmzubnej pasty nanesieme na zubnú kefku, a potom si čistíme zuby podľa správnej starostlivosti o zuby. Po skončení čistenia zubov si dvakrát dôkladne vypláchneme ústnu dutinu. 

Objem: 100 ml

PROBLÉM ZVANÝ SLS

WEB.jpg
SLS (laurylsulfát sodný alebo po anglicky Sodium lauryl sulfate). Prečo by zubná pasta nemala obsahovať zložku SLS?SLS (laurylsulfát sodný alebo po anglicky Sodium lauryl sulfate). Látka, ktorá za posledné desaťročia našla uplatnenie v rôznych odvetviach. Ide o povrchovo aktívnu látku, ktorá je prírodného pôvodu. Výrazne znižuje povrchové napätie, rozpúšťa tuky a oleje a preto sa začala využívať na odmasťovanie motorov a ako súčasť mydiel a šampónov v umývačkach áut. Neskôr začali SLS pre jej naozaj vysokú účinnosť používať aj kozmetické firmy v mydlách, šampónoch, pastách, ústnych vodách a bieliacich prípravkoch. Koncentrácia v zubných pastách je maximálne do 2 %. 
Okrem nepríjemnej chute, ktorú sa výrobcovia snažia prekryť chuťovými a aromatickými látkami, má SLS omnoho závažnejšie negatíva. 
Nežiaduce účinky sú potvrdené množstvom štúdií uskutočnených in vitro aj in vivo na ľudských dobrovoľníkoch. SLS dokázateľne spôsobuje podráždenie očí, slizníc, alergické reakcie, ekzematóznu dermatitídu, denaturuje proteíny membrán, kumuluje sa v pečeni, srdci, mozgu atď. Koža a sliznice sú pritom pre naše organizmy nesmierne dôležité. Plnia mnoho funkcií a ich poškodenie na úrovni 30 % môže spôsobiť smrť! Aj z týchto dôvodov označila American College of Toxicology (ATC) v roku 1983 SLS za nebezpečnú látku. Táto látka sa však naďalej používa...

Biznis na prvom mieste?
Prečo kozmetický priemysel nemyslí pri inovácii produktov na tieto dôsledky? Možno preto, že látka SLS je lacnejšia ako iné povrchovo aktívne látky. Možno preto, že ročný obrat z týchto výrobkov je len v Európe viac ako 30 miliárd eur. 
A spotrebitelia sa nezaujímajú. Alebo len nevedia čítať čo najmenšími písmenami uvedené zloženie prípravkov, ktoré používajú. 
Problém je, že kozmetické prípravky podliehajú úplne iným pravidlám ako lieky. Aj právnym. Žiadna zo spoločností preto nemá obavy, že by v prípade poškodenia musela platiť vysoké odškodné. Za kozmetický výrobok sa totiž považuje látka alebo prípravok určený pre vonkajšie časti ľudského tela (pokožku, vlasový systém, pery, nechty a vonkajšie pohlavné orgány), zuby a sliznicu ústnej dutiny, s cieľom výhradne alebo prevažne ich očistiť, parfumovať, meniť ich vzhľad, chrániť, udržiavať v dobrom stave, alebo korigovať ľudské pachy.

Čo v tele robí SLS
SLS zvyšuje priepustnosť membrán buniek. Tie sú potom náchylnejšie na prestup exogénnych chemických podnetov, čo môže vyvolať alergické reakcie (zhoršuje tzv. antigenpresenting), imunitnú reakciu, prípadne až smrť bunky.
SLS nielen spomaľuje epiteliálne hojenie. Ak sa dostane k obaženému kolagénnemu vláknu typu I. a III. (poranenie sliznice, gingivitída, parodontitída) tak sa naň dokáže naviazať a vyvolať závažné zmeny. Spôsobí, že toto vlákno sa začne správať ako antigén a telo sa ho bude snažiť imunitnou reakciou eliminovať.

Účinok SLS na zubný povlak je síce výrazný, ale látka zároveň spôsobuje poškodenie slizníc a zubnej skloviny. Sliznice poškodzuje priamo, pôsobením na membrány buniek a spojivové tkanivo. Sklovinu poškodzuje najmä tým, že po úplnom rozpustení povlaku ostáva povrch zubu úplne nechránený pred vplyvom kyselín (odvápňovanie) a oterov. Inak povedané, ak očistíme povrch zubu definitívne, tenučký ochranný plášť, pelikula vytvorená na zube, umožní bezprostredný účinok kyselín na sklovinu a tým jej odvápnenie. Neprítomnosť CaF2 na povrchu zase chýba v procese remineralizácie. Okrem toho, tvrdšie častice sa "nešmýkajú" po povrchu, ale "škriabu" ho. To najmä v kombinácii s kyslým prostredím výrazne zvyšuje abráziu skloviny. Poškodenie slizníc ako ochrannej bariéry vedie k signifikantne vyššiemu výskytu áft.

SLS+alkohol
Mnohé ústne vody okrem SLS obsahujú aj alkohol. Ten prispieva k vysušovaniu slizníc a skloviny, čo ešte podporuje nepriaznivé účinky SLS. Väčšine baktérií zodpovedných za ochorenia v dutine ústnej sa darí v suchom prostredi. Alkohol, ktorý prispieva k antibakteriálnemu účinku, tak zároveň zabije niektoré baktérie, vytvorí výrazne lepšie podmienky pre opätovné a rýchle pomnoženie niektorých kmeňov. Nehovoriac o histologických zmenách, ktoré vyvoláva.

Čím viac látok s dokázateľne škodlivým účinkom skombinujeme, tým je pravdepodobnosť vzniku závažých ochorení v dutine ústnej vyššia. Ich prevalencia za posledné roky výrazne stúpla. Pravdepodobne to nie je iba následkom zvýšeného príjmu škodlivých látok ako SLS, alkohol, nikotín a pod., ale je to výsledok dôslednejšieho skríningu ako v minulosti. Bolo by však dobré škodliviny podľa možnosti čo najviac obmedziť, aby sme sa nemuseli raz pýtať: prečo sa to stalo práve nám?

Stanovisko hlavného hygienika
Diskusie o SLS sa viedli už pred niekoľkými rokmi, keď sa prostredníctvom elektronickej pošty šírila infomácia o výskyte karcinogénnych látok v šampónoch a zubných pastách. Tými látkami mali byť Sodium laureth sulfate (SLES) a Sodium lauryl sulfate (SLS). Hlavný hygienik SR Ivan Rovný informácie o karcinogenite nepotvrdil, pričom sa opieral o platné zákony. “Tieto látky nie sú uvedené v zozname zakázaných látok v kozmetických výrobkoch..., ani v zozname karcinogénnych látok podľa prílohy vyhlášky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky..., ktorých uvedenie na trh a používanie je obmedzené alebo zakázané v znení neskorších predpisov,” uvádza sa v stanovisku I. Rovného z roku 2005..

Problém je, že SLS nie je označený ako karcinogén (látka vedúca priamo k vzniku rakoviny). Ak by sa tak stalo, kozmetický priemysel by skrachoval. 
Je teda látka zvaná SLS nebezpečná? Je to, samozrejme, vec výkladu. Z hľadiska aktuálnych platných zákonov v Slovenskej republike nie. Problém je, že ak sa stretne viac kofaktorov, pravdepodobnosť vzniku rakoviny v súčinnosti s SLS je vyššia. Inak povedané: ak niekto nefajčí a používa SLS, môžu uňho nastať v budúcnosti problémy. Ak používa SLS a fajčí, táto pravdepodobnosť je vyššia. Ak používa SLS, fajčí, konzumuje alkohol alebo používa ústne vody s alkoholom, začína to byť kritické. Ak sa k tomu ešte pridá genetická predispozícia, riziko vzniku rakoviny je vysoké.

MUDr. Pavol Andel  http://www.zdravedasna.sk/pre-profesionalov/prispevok/1267

Použitie: 1-2 cmzubnej pasty nanesieme na zubnú kefku, a potom si čistíme zuby podľa správnej starostlivosti o zuby. Po skončení čistenia zubov si dvakrát dôkladne vypláchneme ústnu dutinu. 

Objem: 100 ml

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie:



 Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*