Kategria

BODY BALANCE - so silným pH vodíkovým efektom, 80 tabliet + GUARANA
3 5
BODY BALANCE - so silným pH vodíkovým efektom, 80 tabliet + GUARANA
2 recenziu
BODY BALANCE - so silným pH vodíkovým efektom, 80 tabliet + GUARANA BODY BALANCE - so silným pH vodíkovým efektom, 80 tabliet + GUARANA
29,70€
Množstvo:
Na sklade
Potenciálne možné uvoľnenie a tvorba vodíka priamo v organizme!

Body Balance je novinkou na slovenskom a českom trhu.

Prečo práve vodík a prečo by sme mali venovať veľkú pozornosť téme „molekulárny vodík?

Túžite si predĺžiť mladosť, byť stále svieži, zdraví a plní energie, minimalizovať riziká vážnych ochorení? Potrebujete pomôcť pri zdravotných problémoch? Ako si plánujete kvalitu života a zdravie v najbližších 5 až 10 rokov?

Odpoveďou a zároveň riešením na tieto oprávnené požiadavky  je vzácny a zázračný prvok, ktorý je všade okolo nás a v nás „VODÍK“. Viac informácií o vodíku nájdete v Rozšírenom popise.

Vodík je selektívny superantioxidantmolekula zdravia, vitality a mladosti 
/ pozri testy a obrázky na konci popisu nižšie /

Molekulárny vodík zaujíma v súčasnosti prvé miesta na poli lekárskeho výskumu / viac ako 200 vedeckých štúdií / - hovorí sa mu aj „vedecký zázrak“.

Vodík priebežne eliminuje jeden z najnebezpečnejších voľných radikálov - Hydroxylový- z ľudského tela, čo je zásadne dôležité pre zachovanie ľudského zdravia a kvality života. Výrazne eliminuje oxidatívny stres / čo je oxidatívny stres je popísané v rozšírenom popise /, ktorý je príčinou predčasného satarnutia a mnohých chorôb.

Vodík je základnou zložkou acidobázickej rovnováhy pH „power of Hydrogen“ – sila vodíka. Vytvára zásaditý efekt / pozri testy a obrázky na konci popisu nižšie /

Nositeľ Nobelovej ceny, maďarský biochemik Albert Szent-Györgyi, objaviteľ vitamínu C povedal, že pohonnou látkou a palivo života je vodík a nie kyslík, ako sa všeobecne predpokladá. Všetci vedia, že kyslík k životu potrebujeme, ale skutočnou pohonnou látkou je jeho náprotivok, vodík. Až spaľovaním kyslíka a vodíka sa uvoľňuje energia (vo forme ATP *) "poháňajúca" naše telo. Voda dodáva ako palivo (vodík) tak aj oheň (kyslík); Bohužiaľ, limitujúcim faktorom je často vodík.
Naše telo vodík nevyhnutne potrebuje na dlhodobé optimálne a zdravé fungovanie. Vie si ho čiastočne vyrobiť v črevách črevnou flórou ( E.coli ), no to bohužiaľ zďaleka nestačí. Preto sa naskytá otázka: Ako zabezpečiť pravidelnú tvorbu a prítomnosť molekulárneho vodíka v našom tele v takom množstve ako ho naše telo a procesy v ňom nevyhnutne potrebujú?“  Vedci už dlhé roky hľadajú na to odpovede zatiaľ dosť nepraktické ako – inhalátor, vodný ionizátor, vodné kúpele.Teraz tu máme konečne jednoduché, lacné a hlavne účinné riešenie, ktorým by mohol byť - molekulárny vodík vo „forme tabliet“. / viac o vodíku v rozšírenom popise /


Keďže dostatočné množstvo vodíka môže zohrávať významnú úlohu v našom zdraví, kráse a vitalite, je dôležité porozumieť tomu, že vodík je systémová záležitosť. Preto by Body Balance so svojím pH alkalickým účinkom mal používať každý človek. Mal by byť v ponuke kozmetických salónov, v ambulanciách, masérskych salónov, športových klubov, fitness centrách, v každej domácnosti... Treba ho začleniť ako dôležitú zložku do svojej dennej životosprávy. V kombinácii s Immunity fORTE 500 a Joint Forte na výživu kĺbov a programom Royal Green vytvára učinný program v komplexnej prevencii a starostlivosti o zdravie.

Vývoj prípravku Body Balance bol inšpirovaný svetovým výskumom, v ktorom boli objavené pozitívne vplyvy vodíka (tiež známy ako molekulárna vodík) na ľudský organizmus.  Body Balance je jedinečný svojím minerálnym zložením s obsahom prírodného horčíka. Ide o biologicky aktívnu redoxnú zmes, ktorá môže generovať a pomáhať „vyrábať“ aktívny vodík.

Po požití tablety Body Balance môže dôjsť v zažívacom trakte/ v žalúdku / k redoxnej reakcii s vodou a kyselinami, pri ktorej sa v našom tele môžu uvolniť záporne nabité mikroskopické bublinky molekulárneho vodíka / veľkosť v nanometroch /, ktoré sú rozpustné v telesných tekutinách a prenikajú do všetkých tkanív tela, buniek, mitochondrií, do štruktúr DNA a ako jediný antioxidant do mozgových buniek. Body Balance = rovnováha tela!

Prípravky s možným efektom uvoľňovania molekulárneho vodíka sú všeobecne odporúčané pre každého ako prevencia, ďalej pre ľudí, ktorí žijú v zlom životnom prostredí, pociťujú stres, vyčerpanie a únavu, alebo trpia zlým zažívaním či oslabenou imunitou. Sú tiež vhodné pre osoby v záťaži a pre športovcov, ktorí chcú zvýšiť svoj športový výkon a urýchliť regeneráciu namáhaných svalov. Sú určené aj tým, ktorí trpia dlhodobými zdravotnými problémami.

Zmes minerálov a vyvážený pomer jednotlivých zložiek má za úlohu podporu vzniku redoxných reakcií - čím môže dochádzať k uvoľňovaniu vodíka v bunkách živého organizmu. Je možné, že vďaka týmto reakciám jednotlivé bunky zvyšujú svoju schopnosť realizovať látkovú výmenu a vylučovať v tele vodík. Ľudské telo je potom schopné účinnejšie bojovať proti prekysleniu, negatívnemu oxidačnému stresu a ďalším neblahým vplyvom, ktoré náš organizmus každý deň útočia.

Body Balance je prípravok, ktorý vďaka svojmu inovatívnemu zloženiu, vytvára zásaditý efekt, čo prispieva - k normálnemu energetickému metabolizmu, k správnej funkcii nervovej sústavy a na normálnu funkciu imunitného systému, k normálnemu metabolizmu mikroživín a na normálnu funkciu tráviacich enzýmov. Značne sa podieľa tiež na ochrane buniek pred oxidatívnym stresom a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. V neposlednom rade sa jednotlivé zložky v prípravku podieľajú na procese delenia a špecializáciu buniek a zároveň prispievajú k správnej funkcii nervových prenosov. Vďaka svojmu zloženiu je prípravok tiež vhodný pre podporu normálnej činnosti svalov, krvných ciev a k správnej funkcii nervových prenosov. Značnou mierou tiež prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi a k normálne psychickej činnosti. Môže zlepšiť spánok a výrazne urýchliť regeneráciu a metabolické procesy počas spánku, predĺžiť a zvýšiť mentálnu a fyzickú aktivitu.

Horčík a vápnik prispievajú k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej činnosti svalov. Spoločne sa tiež podieľa na procese delenia buniek a ich špecializáciu. Horčík ďalej prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Okrem iného horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín ak podpore normálnej psychickej činnosti. Kým Vápnik pozitívne prispieva k normálnej funkcii tráviacich enzýmov, nervových prenosov a tiež k normálnej zrážanlivosti krvi. Vápnik je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov.

Kedy je vhodné užívať prípravky s efektom molekulárneho vodíka?
Ako prevencia na možné zdravotné komplikácie
Keď žijete v zlom životnom prostredí
Keď sa cítite v strese
Keď trpíte zlým zažívaním alebo oslabenou imunitou
Keď športujete a chcete zvýšiť svoj výkon a urýchliť regeneráciu namáhaných svalov. Vodík je veľmi významný pre športovcov, pretože eliminuje obsah kyseliny mliečnej, ktorá sa do svalu vyplavuje pri anaeróbnej záťaži a je príčinou bolestivosti u prekysleného svalstva a zníženia výkonu. Bola tiež výrazne zaznamenaná rýchlejšia regenerácia svalového tkaniva po záťaži.
Keď máte dlhodobé zdravotné problémy
Keď sa cítite unavení a bez energie
Keď chcete eliminovať vrásky a starnutie

Využitie vodíka:
Podľa posledných vedeckých štúdií môže mať molekulárny vodík pozitívny a preventívny vplyv na:
• Diabetes mellitus druhého typu                                        • Alzheimerova choroba
• Poškodenie buniek a zápaly                                               • Nespavosť      
• Zápaly pankreasu, tráviaci systém                                    • Glaukóm
• Zápaly čriev a pečene                                                          • Nedoslýchavosť
• Ateroskleróza                                                                        • Zápaly kĺbov a bolesti kĺbov
• Metabolický syndróm                                                          • Prekyslenie organizmu
• Obezita                                                                                  • Posilnenie imunity
• Srdcový systém,Regulácia krvného tlaku                         • Onkologické choroby
• Ischemická choroba srdca                                                  • Parkinsonova choroba
• Infarkt myokardu                                                                 • Mozgová mŕtvica
• Autoimunitné choroby (alergie, skleróza multiplex)        
• Ochrana obličiek pri zápaloch, po transplantácii a pri chemoterapii

- Podporuje a zvyšuje účinnosť ostatných Antioxidantov a doplnkov výživy
- Chráni DNA a bojuje proti neusmernenému rozmnožovaniu buniek
- Môže zlepšiť energiu a regeneráciu pokožky a nervový systém

Alkalizácia a oxidácia - Dôkaz namiesto sľubov:
Pre deklaráciu priaznivých efektov pri užívaní  Body Balance sme urobili niekoľko testov, tu sú výstupy z dvoch z nich.

TESTY KRVI
Krv sama o sebe je výborným ukazovateľom prekyslenia organizmu. Dôsledkom zakyslenia sú napríklad studené nohy, ruky, kŕče v končatinách, celkový zlý krvný obeh.

Žena, 60 rokov - užívanie prípravku Body Balance

 
Na obrázku vľavo sú vidieť jednotlivé krvinky, ktoré vytvárajú agregácie (čiže zhluky), to znamená, že telo je už zakyslenie.
Na obrázku vpravo (za  90 minút, po užití 3 tabliet Body Balance) je vidieť, že krvinky už nevytvárajú zhluky, plávajú voľne, majú teda záporný náboj. Tento obrázok je ukazovateľom toho, že telo nie je zakyslenie (má teda optimálnu hodnotu pH).


Muž, 40 rokov - užívanie prípravku Body Balance
 
Na obrázku vľavo sú opäť vidieť známky zakyslenia organizmu - krvinky opäť vytvárajú neprimerané zhluky.
Po užití 3 tabliet Body Balance po 90tich minútach (obrázok vpravo) je vidieť, že krvinky majú už záporný náboj, nevytvárajú zhluky, telo nie je zakyslenie.TEST OXIDÁCIE - "klincový test"

Na účely zistenia schopnosti ochrany pred oxidáciou sme do sklenených dóz vložili 3 kusy klincov a zaliali ich čistou, balenou vodou a pridali pár kvapiek citrónu do každej z nich. S tým rozdielom, že do dózy vpravo sme vložili jednu jedinú tabletu Body Balance. Obe dózy boli po dobu testu hermeticky uzavreté a uložené v rovnakých podmienkach bez rozdielu teplôt.
 

Po 3 dňoch bol účinok ohromujúci - v dóze vľavo boli už viditeľné postupy korózie (oxidácia), zatiaľ čo v dóze vpravo, kde bola vložená tableta Body Balance nebolo po oxidácii ani chýru.
 


Pre porovnanie uvádzame stav po 17-tich dňoch od začiatku celého pokusu. Posúďte sami.
 
 
Molekulárny vodík - najjednoduchší prvok a zdroj energie života.

Organizmus každého z nás je prispôsobený tak, že by sme sa mohli dožiť až 130 rokov. Existuje nespočetné množstvo chorôb, ale len jediná ich príčina: nevhodný spôsob života. Sú dve príčiny nezdravého spôsobu života - nevedomosť a nedbalosť. Obe možno kedykoľvek odstrániť a jediným účinným liekom je naša rozhodnutie.
.
H2 je selektívny super - antioxidant ponúkajúci rad výhod. Vodík sa ukazuje ako biologicky prospešný prostriedok využiteľný k preventívnym a liečebným aplikáciám. Voda a vodík sú dve najviac podceňované látky na svete. Samostatne hrajú role v takmer vo všetkých metabolických funkciách.

Príroda to naozaj zariadila veľmi dobre. Otázka je už len tá „Čo urobíme s touto informáciou a riešením?“  Jednoducho zabezpečiť pravidelne tvorbu dostatočného množstva vodíka produktom Body Balance.

Slovo vodík pochádza z gréčtiny a znamená "vodotvorný". 

Spaľovaním kyslíka a vodíka v mitochondriách sa uvoľňuje energia (vo forme ATP ) "poháňajúca" naše telo. Voda dodáva ako palivo (vodík) tak aj oheň (kyslík); limitujúcim faktorom je často vodík. Keď vodík horí s kyslíkom, tvorí sa voda. Vytvára sa denne v našich telách, pretože spaľujeme vodík, aby vznikali energetické molekuly ATP / chemická makromolekula adenozíntrifosfát  - predstavuje primárny a univerzálny zdroj energie pre bunky všetkých živých organizmov /. Vodík a kyslík sa podieľajú na nepretržitom cykle produkujúcom vodu a energiu.

Prečo starneme a strácame silu? Prečo sme chorí? Jednou z hlavných príčin je takzvaný "oxidačný stres"prekyslenie organizmu.

Bolo pozorované, že ak je vaše telo prekyslené dokonca aj po krátku dobu, začína degeneratívny proces a zhoršuje sa celkový zdravotný stav.

Hlavným zdrojom oxidačného stresu sú mitochondrie a kyslík. Ako to teda funguje?
 
Wikipédia k tomu hovorí: Mitochondria je membránovo obalená organela, ktorú možno nájsť vo väčšine (napr. ľudských) buniek. Dosahuje zvyčajne rozmerov rádovo niekoľko mikrometrov. V bunke sa ich môže vyskytovať niekoľko stoviek, ale aj sto tisíc. Zvyčajne sa považujú za štruktúry klobásového tvaru, však v mnohých prípadoch vytvára skôr bohato sa vetviacu sieť vlákien po celej bunke. Funkcia mitochondrií sa do istej miery dá prirovnať k bunkovej elektrárni, keďže v nich vďaka procesom bunkového dýchania vzniká energeticky bohatý adenozíntrifosfát (ATP) používaný ako "palivo" pre priebeh iných reakcií v celej bunke. Poruchy ich funkcie môžu mať za následok rôzne mitochondriálne ochorenia, zvyčajne súvisiace s neschopnosťou správne vykonávať metabolické mitochondriálne pochody. Niektoré vlastnosti mitochondrií ich robia z evolučného hľadiska unikátnymi. V mnohých ohľadoch totiž pripomínajú baktérie; dnes je známe, že sa v skutočnosti pred asi dvoma miliardami rokov naozaj vyvinuli z bakteriálnych predkov. Presný scenár však nie je s určitosťou známy. Vnútri mitochondrie sa nachádza stále zachovalá mitochondriálna DNA, ktorá sa v mnohom podobá bakteriálnej.
Kyslík potrebujeme k prežitiu na energiu no zároveň nás pomaly, ale iste zabíja vďaka jeho spaľovaniu v mitochondriách.

Bohužiaľ časom a vekom sa naše mitochondrie ako zdroj energie strácajú alebo poškodzujú paradoxne vlastnou činnosťou.  Spaľovaním kyslíka sú lacným zdrojom energie ale zároveň produkujú pri výrobe energie toxický odpad  / ako každá výroba má aj svoj odpad / v tomto prípade ide o agresívne formy kyslíka tz. Voľné radikály kyslíka, ktoré sa hromadia a ak sú v nadbytočnom množstve a nie sú neutralizované, poškodzujú a ničia samotnú mitochondriu a jej DNA, ostatné bunky a ich DNA / niečo podobné ako atómová elektráreň/- hovorí sa tomu aj oxidatívny stres. Čo teda s odpadom? 

V praxi to znamená, že čím sme starší a fyzicky a psychicky preťaženejší / napr. športovci /  tým nám viac vyhárajú tieto „elektrárne“  ako zdroj energie a tým strácame energiu lebo ju nemá čo vyrábať. Závažný je fakt, že najviac je postihnutý  a týmto oxidatívnym stresom trpí náš mozog, najdôležitejší orgán tela . Príčina je tá, že až 20% kyslíka na energiu spotrebuje práve mozog čím tak ako mitochondrie je vystavený veľkému riziku oxidácie. Ďalší dôvod rizika je ten, že mitochondrie a mozgové bunky sa neobnovujú ako ostatné bunky nášho tela. Tento kľúčový moment si mnohí ľudia neuvedomujú alebo vôbec o tom nevedia. Prejavuje sa to znížením výkonu a životnej sily, vo vyššom veku zníženou motorikou, stratou pamäti, malou koncentráciou, nechuťou sa učiť, riziko alzheimera, parkinsona, sklerózou, demenciou – čo sú závažné problémy. Vidíme to na športovcoch, ktorí vekom výrazne strácajú výkon. Preto si treba chrániť mitochondrie a mozgové bunky! Ale ako?

A tu práve prichádza molekulárny vodík ako účinné riešenie na neutralizovanie voľných radikálov a tým ochrániť mitochondrie a mozgové bunky pred poškodením a vyhorením a tak zabezpečiť zdroj energie a výkon, či fyzický alebo mentálny, aj vo vysokom veku. Prečo práve vodík?

Vodík ako super antoxidant / anti – proti oxidácii a oxidatívnemu stresu /má veľmi malé rozmery vďaka čomu ako jediný antioxidant je schopný preniknúť cez bunkovú biomembránu mitochondrií do ich vnútra a do ich štruktúr DNA a tak neutralizovať voľné radikály ešte predtým ako poškodia samotnú mitochondriu. To isté platí aj pre mozog – vodík je jediný antioxidant čo prenikne cez hematoncefalickú / krvno – mozgová /bariéru priamo do mozgu a chrániť tak mozgové bunky pred oxidáciou, iné antioxidanty to nedokážu. Samozrejme to isté platí pre všetky tkanivá a bunky nášho tela.

Existuje veľké množstvo vedeckých štúdií, v ktorých sa vedci zaoberajú mechanizmami oxidačného stresu a s ním súvisiacimi chronickými degeneratívnymi ochoreniami vrátane zrýchleného starnutia, rovnako ako chorôb súvisiacich s acidobázickú rovnováhou. Vodík je študovaný  vo významných výskumných inštitúciách pre liečbu neurodegeneratívnych ochorení, rakoviny, zápalových a alergických stavov. Výskum sa zameriava na molekulárny vodík pre jeho silné antioxidačné a protizápalové pôsobenie, ďalej na jeho pôsobenie proti prekysleniu organizmu a tiež vzhľadom k jeho epigenetickým a signálnym funkciám.

Japonskí vedci zistili, že veľký potenciál ako účinný antioxidant pre liečebné použitie má molekulárny vodík / Ohsawa et al., Nat. Med. 13 (2007) 688-694 /. Po publikovaní tohto článku sa v popredných biomedicínskych časopisoch objavili správy o pozitívnych účinkoch vodíka pri liečbe viac než 38 onemocnení a fyziologických stavov overených v rámci klinických testov. Na základe týchto súhrnných poznatkov možno prospešné biologické účinky vodíka považovať za preukázané.

"Molekulárnej VODÍK JE VEDECKÝ ZÁZRAK - Vodík môže mať obrovský vplyv ako nový a inovatívny terapeutický nástroj tam, kde moderná medicína nevie dobre pomôcť od závažných zdravotných problémov". „Vodík môže mať obrovské pozitívne účinky ako terapeutický nástroj na neznáme, ako aj na už teraz známe zdravotné problémy”. – citácia je z publikácie: CHIEN-SHENG HUANG, Tomohiro Kawamura, Yoshiya Toyoda and ATSUNORI Naka: "Nové pokroky vo výskume vodíka ako terapeutického plynu", Free Radical Research, September 2010; 44 (9): 971-982.

Udržiavanie / regulácia kyslíkových zlúčenín v správnej koncentrácii  a boj proti oxidačnému stresu ako prevencia následných patologických stavov je kľúč k zdravému životu

Požitie "veľmi účinných" antioxidantov každý deň nie je dostatočne účinné pre dosiahnutie rovnováhy. Za normálnych okolností by ste neodstrelili všetky voľné radikály (napr. Signálnych molekúl peroxidu a superoxidu). Namiesto toho, je lepšie mať selektívny antioxidant, ktorý "zabije" iba nebezpečné radikály v akejkoľvek koncentrácii, ale ponechá tie užitočné. Môžeme toto nazvať "princíp ostreľovača". V tomto zmysle, vodík je ten najselektívnejší antioxidant ktorý poznáme! Molekulárny vodík neutralizuje v pomere jeden na jedného tie najnebezpečnejšie voľné radikály- hydroxylové a peroxinitrity. Tieto dva druhy sú spoluzodpovedné za rad ťažkých chorôb (napr. Rakovina, Alzheimerova choroba, alebo roztrúsená skleróza.

Nedávno (v roku 2011) bola objavená ďalšia úžasná schopnosť vodíka. Konkrétne, Sanetaka Shiraho, et al (BioMed Central Proceedings 2011, 5 (Suppl 8): P18, objavili a preukázali bez pochyby že vodíkové molekuly aktivujú GÉN zodpovedný za tvorbu antioxidačných ENZÝMOV (Kataláza, Glutation peroxidáza a heme Oxigenaza-1). Tento proces je považovaný za najsilnejšiu ochranu proti oxidatívneho stresu.

Ak to zhrnieme, molekulárny vodík pôsobí ako antioxidant dvoma mechanizmami: modelom jeden na jedného - neutralizácia "zlých" OH- radikálov a peroxynitrátov (štýlom ostreľovača), a na druhú stranu, vo chvíli potreby, podporuje bunky v produkcii prirodzených, vysoko účinných enzýmov (kataláza, SOD, GP), ktoré likvidujú obrovské množstvo všetkých voľných radikálov neselektívne - "uteč alebo zomri"

Jeden na jedného "Selektívna H-neutralizácia najnebezpečnejších voľných radikálov.O oxidatívnym strese hovoríme, keď sa prevažne kyslíkové a dusíkové voľné radikály akumulujú v tele a poškodzujú telové bunky a tkanivá. O oxidatívnej záťaži hovoríme aj pri normálnom metabolizme (podobne ako tvorbe ATP v mitochondriách); Jeho  intenzita sa môže zvyšovať na nebezpečnej úrovni pri nedostatočnej kapacite vlastných obranných mechanizmov a môže byt dôvodom stoviek závažných ochorení.

Priebežná eliminácia jedného z najnebezpečnejších voľných radikálov -Hydroxylového- z ľudského tela, je zásadne dôležitá pre zachovanie ľudského zdravia a kvality života.

Voľný radikál je atóm alebo molekula obsahujúca nespárený elektrón. Aktivovaný vodík transformuje OH radikál na vodu (H * + OH * = H2O), Mechanizmom "jeden na jedného".

Molekulárny vodík má extrémne rýchle a súčasne silné antioxidačné a protizápalové účinky ihneď na niekoľkých úrovniach. Priamo v mieste zápalu pôsobí na patogenetických základoch procesu a to tak, že sa okamžite viaže na voľné kyslíkové a peroxinitritové radikály, čím zápal "zhasne". Súčasne aj reparačné procesy prebiehajú násobne rýchlejšie. Na druhej strane má molekulárny vodík aj funkciu signálne molekuly pri aktivácii génov, ktoré sú zodpovedné za produkciu antioxidačných enzýmov. Ako ďalší efekt molekulárneho vodíka je nutné uviesť alkalizáciu vnútorného prostredia organizmu. Udržanie alkalického prostredia v tele je proces nepriateľský voči zápalovým procesom či už infekčného alebo neinfekčného pôvodu. Udržiavanie zásaditého pH pôsobí protektívne vo vzťahu ku všetkým civilizačným chorobám. Má priaznivé účinky pre ľudí chorých na Crohnovu chorobu.

Zhrnutie jedinečných vlastností vodíka:
 • jednoduchá zlúčenina, blízka nášmu telu
 • anorganický selektívny antioxidant
 • "zhášač" "Žrút" ROS
 • okamžitý efekt
 • prienik hematoencefalickou bariérou
 • anti-apoptický efekt
 • protizápalový efekt
 • ochrana a regenerácia buniek
 • záporný redox potenciál
 • alkalizácia buniek
 • vyrábaná v ľudskom čreve črevnou flórou (E. coli)
 • prienik cez biomembrány
 • vstupe do mitochondrií
 • vstup k jadrovej DNA
 • vodíkové molekuly aktivujú GÉN zodpovedný za tvorbu antioxidačných  ENZÝMOV (kataláza, glutatión peroxidáza a heme oxigenáza-1). Tento proces je považovaný za najsilnejší ochranu proti oxidatívneho stresu.
 • priebežná eliminácie jedného z najnebezpečnejších voľných radikálov- Hydroxylového- z ľudského tela, je zásadne dôležitá pre zachovanie ľudského zdravia a kvality života.-
 • malá molekulová hmotnosť a veľkosť- jednoduchá a rýchla difúzia do buniek
 • selektívn a reakcia  s ° OH a ONOO-
 • nenarušuje oxidačno redukčné procesy - zachováva užitočné ROS - imunita, oplodnenie, väzodilatácia ...
 • vyššia tolerancia H2 ako u iných organických antioxidantov
 • neovplyvňuje negatívne fyziologické funkcie v krvi (T, pH, pO2, TK)
 • vodíková TERAPIE JE LACNÁ
V akých oblastiach to má praktické prínosy?
 • Chirurgické ochorenia (chirurgická intervencia, popáleniny) - rýchlosť hojenia, absencia komplikácie
 • Ochorenia pohybového aparátu:  artróza, artritída, dna, bližšie neurčené bolestivé stavy
 • Chronické ochorenia dýchacieho ústrojenstva - bronchiálna astma
 • Akútne ochorenia dýchacieho ústrojenstva
 • Sluchový aparát- tinnitus (neznáme etiológie)
 • Gastrointestinálny trakt- chronická gastritída, Chronova choroba
 • Kožné ochorenia- ekzémy, psoriasis
 • zníženie váhy
 • Metabolický syndróm, spojený s eryzipelem
 • Estetika- zlepšenie hydratácie pleťou
 • Zlepšenie fyzického výkonu (veľmi rýchlo odbúravanie kyseliny mliečnej a celkové zvýšenie výkonnosti a rýchlosti regenerácie)
Príroda to naozaj zariadila veľmi dobre. Otázka je už len tá „Čo urobíme s touto informáciou a riešením?“  Jednoducho zabezpečiť pravidelne tvorbu dostatočného množstva vodíka k čomu nám môže byť nápomocný produkt Body Balance.

Body balance môže ovplyvniť zvýšenie pufrových  kapacít vnútorného prostredia na udržanie optimálneho pH krvi, (pH 7 - 7.5) Predovšetkým  podporuje proces, pri ktorom sa uvoľňuje rozpustený aktívny molekulárnej vodík, vo forme plynu, v množstve, dosahujúce plnú chemickú saturáciu, a produkuje Negatívny Oxidačno Redukčný Potenciál (NORP) v tele, ktorý zvyšuje schopnosť organizmu bojovať s voľnými radikálmi a oxidačným stresom.

 
Zloženie (1 tableta): Hydrogénosforečnan vápenatý (247 mg), uhličitan horečnatý (88 mg), Oxid horečnatý (29,5 mg), Vitamín C - kyselina askorbová (15 mg), Biotín (15 µg ). Mikrokryštalická celulóza, Maltodextrín. Protihrudkujúce látky: Aerosil, Stearát horečnatý.
Denná dávka prípravku BodyBalance obsahuje tiež horčík, vápnik, vitamín C a biotín v stanovenej referenčnej výživovej hodnote.

Obsah balenia: 80 tabliet

Hmotnosť obsahu balenia: 75 g ± 5% (80 tabliet á 900 mg)
Odporúčané dávkovanie: 1-2 tablety, 2-3x denne min. ½ - 1 hod. pred jedlom. Ideálne je hneď ráno keď vstávate na prázdny žalúdok a v priebehu dňa medzi jedlami na prázdny žalúdok aby sa mohol vodík čo najviac a najdlhšie tvoriť. Najefektívnejšia je konzumácia priebežná / 1 tableta viackrát denne / napr. 3 x1 alebo 4x1 alebo 3 x 2
Zapite dostatočným množstvo čistej vody. Ideálne nechlórovanej (filtrovanej alebo balenej) vody, najlepšie s kvapkou citrónu.

Dôležité je vedieť, že každý človek si svoju optimálnu dennú dávku časom odpozoruje sám / to budete cítiť podľa energie a výkonnosti/. Dávkovanie / množstvo a časový interval /  záleží od momentálnej situácie či psychickej alebo fyzickej, zdravotného stavu, športovej alebo fyzickej záťaže, zranenia, zápalov, operácií... U niekoho môže byť z dlhodobého hľadiska dostačujúce priemerné množstvo 3 tablety denne a u niekoho 4 a viac. Dôležité je však pravidelné užívanie, keďže vodík hrá dôležitú úlohu v metabolických procesoch.
U športovcov sa odporúča vyššie dávkovanie / oxidatívny stres je vyšší /, treba to brať pred záťažou a po záťaži, ale aj počas záťaže ak je dlhšia.
Nekonzumujte tesne pred spaním z dôvodu veľa energie a vitality.

Náš typ: keďže Vodík je prvok, ktorý pomáha omladzovať a regenurovať tkanivá a pokožku zvlášť, výrazne zvyšuje účinnosť ostatných výživných zložiek,produktov či výživových alebo kozmetických, Body balance by nemal chýbať v ponuke kozmetických salónov, masážnych salónov, športových klubov, fitness centier... a v kozmetickej výbave každej ženy a v taške každého športovca, v každej domácnosti. Je ideélne ho používať spolu celým programom starostlivosti o pokožku Royal Green a ostatnými doplnkami výživy.

Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy! Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Nie je určené deťom do 10 rokov! Ukladať mimo dosahu detí! Skladujte v suchu a tme, pri teplote do 25 ° C. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na spodnej strane obalu.

Klasifikácia produktu:

Body Balance - doplnok stravy.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaše recenzie: Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie           Najlepšie

Zadajte kód do poľa nižšie: Odporučte tento produkt!
* Vaše meno:
* Váš E-Mail:
Zadajte prosím e-mailovú adresu svojho priateľa:
* E-Mail priateľa:
Správa pre priateľa:

E-mail, ktorý bude odoslaný bude obsahovať vaše meno a e-mailovú adresu.

* Zadajte kód do poľa nižšie:

*Emailová adresa vášho priateľa nebude uložená v systéme*